Wynajem auta Lodz

Wynajem auta – procedura

Jak wygląda procedura? Hasło „procedura” brzmi bardzo oficjalnie. Tymczasem wynajem auta nie jest wcale trudny, choć za pierwszym razem wszystko wydaje się nieco obce. Żeby więc nie było nerwów, przygotowaliśmy krótką „instrukcję”, dzięki której wynajem auta Lodz będzie banalnie prosty.

Wynajem auta – Pierwszy krok

Rezerwacja: choć w większości wypożyczalni nie jest obowiązkowa, warto ją złożyć, jeśli tylko wiesz, kiedy będzie Ci potrzebny wóz. W ten sposób obsługa wypożyczalni zadba o to, aby samochód został wcześniej wyczyszczony, sprawdzony i zatankowany zgodnie z polityką danej wypożyczalni. Unikniesz też problemów z brakiem auta z danego segmentu.

Odbiór samochodu

Odbiór samochodu: musisz wpłacić kaucję i podpisać umowę z wypożyczalnią. Warto, abyś sam wcześniej obejrzał samochód i poprosił o zanotowanie na umowie ewentualnych uszkodzeń: wgnieceń karoserii, rozciętej tapicerki czy przybrudzonej podsufitki. Samochód z wypożyczalni powinien być przynajmniej ogólnie sprawdzony przed wyjazdem (poziom płynów, działanie hamulców itd.), ale możesz też poprosić o sprawdzenie tego, zanim odbierzesz wóz, tak samo, jak powinieneś sam sprawdzić ważność przeglądu i OC. Te same zasady obowiązują, jeśli umawiasz się na odbiór auta poza wypożyczalnią. Pamiętaj, żeby mieć przy sobie dokument tożsamości.

Ustalenie terminu zwrotu

Ustalenie terminu zwrotu: dziś najczęściej robi się to już przy rezerwacji, ale jeśli nie ustaliłeś terminu i miejsca zwrotu wcześniej, zrób to teraz. Pamiętaj, że im dłuższy czas wypożyczenia, tym niższa stawka dzienna, więc czasem nie warto się spieszyć ze zwrotem, szczególnie jeśli kolejnego dnia możesz podjechać do wypożyczalni, zamiast zostawiać auto w innym punkcie. Korzystanie z samochodu: pamiętaj, aby sprawdzić, czy przed oddaniem auta musisz je umyć i zatankować. Jeżdżąc wypożyczonym samochodem pamiętaj też o posiadaniu przy sobie dokumentów wozu oraz danych kontaktowych do wypożyczalni ot tak na wszelki wypadek.

Zwrot

Zwrot: na zwrot auta przyjedź punktualnie i zadbaj o to, żeby samochód był w odpowiednim stanie. Nie zawsze będziesz musiał go myć i tankować, ale oddawanie auta ochlapanego błotem i jadącego na rezerwie nie należy do dobrego tonu, nawet jeśli regulamin Ci tego nie broni.

Zobacz również: Wynajem samochodu Łódź

Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X