Ile naprawdę kosztuje wynajęcie samochodu? Wiele osób jest przekonanych, że wynajęcie samochodu Łódź to bardzo droga sprawa. Rzecz jest oczywiście względna, ale nie należy przesadzać – za wynajem samochodu płaci się mniej, niż gdyby trzeba było utrzymywać własny pojazd tylko ze względu na parę dni czy tygodni użytkowania.

Wynajęcie samochodu – koszty

Koszt wynajmu samochodu to przede wszystkim cena samego użytkowania. Ta jest zależna od klasy pojazdu i wynosi od 50 złotych za dobę przy samochodach najmniejszych, do 350-400 złotych za duże, wygodne auta segmentu E (tutaj należy np. BMW serii 5). Pośrodku mieszczą się klasyczne rodzinne sedany, SUV-y i auta klasy P (9-miejscowe, duże pojazdy). Ceny są tym niższe, im dłuższy jest okres wynajmu. Za wynajęcie samochodu Łódź na okres powyżej tygodnia płaci się średnio za dzień o 20% mniej niż wynosi dobowa stawka przy wynajmie do 3 dni.
Do kosztów należy doliczyć kaucję. Wynosi ona zwykle 700-2500 złotych i jej wysokość jest również uzależniona od klasy pojazdu. Oczywiście ta opłata jest zwracana po oddaniu samochodu, a stanowi tylko zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia elementów auta albo nieuzgodnionego przedłużenia – to opłata pobierana na poczet ewentualnych strat wypożyczalni, ale sytuacje, w których wynajęcie samochodu Łódź wiązałoby się z zatrzymaniem kaucji przez wypożyczalnię należą dziś do rzadkości.

Dodatkowe opłaty

Dodatkowe opłaty mogą być naliczane np. za odbiór i zwrot samochodu poza wypożyczalnią, jeśli dana wypożyczalnia na to w ogóle pozwala, za zniesienie wkładu własnego w ubezpieczenie (standardowo to użytkownik pokrywa straty do pewnej kwoty – jest to określone w regulaminie, a zwykle można tę odpowiedzialność znieść, jeśli się wykupi taką opcję). Opłata może też być pobrana za zwrot brudnego lub niezatankowanego samochodu, ale to chyba oczywiste – jak każdy przedmiot wynajmu, także samochód należy oddać w takim stanie, w jakim się go wypożyczyło. Podsumowując, trzeba stwierdzić, że ceny za wynajęcie samochodu są dziś niższe niż jeszcze kilka lat temu i w wielu przypadkach jest naprawdę ekonomicznie uzasadnione, żeby auto wypożyczać, a nie utrzymywać własne.

Zobacz również: Wypożyczalnia aut Łódź

Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Galeria:

Wynajęcie samochodu Łódź (1) Wynajęcie samochodu Łódź (1) Wynajęcie samochodu Łódź (1) Wynajęcie samochodu Łódź (1) Wynajęcie samochodu Łódź (1) Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź Wynajęcie samochodu Łódź