Wynajęcie samochodu Łódź

Ile naprawdę kosztuje wynajęcie samochodu? Wiele osób jest przekonanych, że wynajęcie samochodu Łódź to bardzo droga sprawa. Rzecz jest oczywiście względna, ale nie należy przesadzać – za wynajem samochodu płaci się mniej, niż gdyby trzeba było utrzymywać własny pojazd tylko ze względu na parę dni czy tygodni użytkowania.

Wynajęcie samochodu – koszty

Koszt wynajmu samochodu to przede wszystkim cena samego użytkowania. Ta jest zależna od klasy pojazdu i wynosi od 50 złotych za dobę przy samochodach najmniejszych, do 350 - 400 złotych za duże, wygodne auta segmentu E (tutaj należy np. BMW serii 5). Pośrodku mieszczą się klasyczne rodzinne sedany, SUV-y i auta klasy P (dziewięcioosobowe, duże pojazdy). Ceny są tym niższe, im dłuższy jest okres wynajmu. Za wynajęcie samochodu Łódź na okres powyżej tygodnia płaci się średnio za dzień o 20% mniej niż wynosi dobowa stawka przy wynajmie do 3 dni.

Do kosztów należy doliczyć kaucję. Wynosi ona zwykle 400 - 500 złotych i jej wysokość jest również uzależniona od klasy pojazdu. Oczywiście ta opłata jest zwracana po oddaniu samochodu, a stanowi tylko zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia elementów auta albo nieuzgodnionego przedłużenia – to opłata pobierana na poczet ewentualnych strat wypożyczalni, ale sytuacje, w których wynajęcie samochodu Łódź wiązałoby się z zatrzymaniem kaucji przez wypożyczalnię należą dziś do rzadkości.

Dodatkowe opłaty

Dodatkowe opłaty mogą być naliczane np. za odbiór i zwrot samochodu poza wypożyczalnią, jeśli dana wypożyczalnia na to w ogóle pozwala, za zniesienie wkładu własnego w ubezpieczenie (standardowo to użytkownik pokrywa straty do pewnej kwoty – jest to określone w regulaminie, a zwykle można tę odpowiedzialność znieść, jeśli się wykupi taką opcję). Opłata może też być pobrana za zwrot brudnego lub niezatankowanego samochodu, ale to chyba oczywiste – jak każdy przedmiot wynajmu, także samochód należy oddać w takim stanie, w jakim się go wypożyczyło. Podsumowując, trzeba stwierdzić, że ceny za wynajęcie samochodu są dziś niższe niż jeszcze kilka lat temu i w wielu przypadkach jest naprawdę ekonomicznie uzasadnione, żeby auto wypożyczać, a nie utrzymywać własne.

Zobacz również: Wypożyczalnia aut w Łodzi

Zapoznaj się z naszym cennikiem.

Powrót

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X