Sam samochód często nie wystarcza. Dodatkowe wyposażenie zwiększa jego funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Do najpowszechniej używanych akcesoriów można zaliczyć nawigację satelitarną GPS, foteliki dziecięce oraz CB radia. W najlepszych wypożyczalniach nie będzie problemu z dostępnością któregokolwiek z tych trzech podstawowych akcesoriów.

Nawigacja samochodowa umożliwia śledzenie trasy omijanie korków, wyznaczanie tras alternatywnych oraz zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Nowoczesne nawigacje samochodowe z aktualnymi mapami, uwzględniającymi remonty oraz czasowe utrudnienia na drogach, doprowadzą do celu nawet w najgorszych warunkach pogodowych. W zależności od zainstalowanego oprogramowania, nawigacja może cechować się różną dokładnością oraz ilością komend głosowych – dobre oprogramowanie jest uzupełnieniem doskonałego sprzętu, który zapewnia szybkość działania, trwałość sygnału oraz dokładność oznaczania lokalizacji pojazdu. Nawigacje informują o miejscach niebezpiecznych, pozwalają zoptymalizować zużycie paliwa i uzupełniają informacje drogowe zawarte w papierowych mapach.

Fotelik samochodowy, akcesorium wymagane w pojeździe, w którym przewożone są dzieci młodsze niż 12 lat i niższe niż 150 centymetrów. Nie jest to zresztą tylko wymóg prawny, ale podszept zdrowego rozsądku. Nie ma rozwiązań alternatywnych względem fotelika, dlatego wypożyczenie samochodu z fotelikiem jest niekiedy koniecznością. Jeśli chcesz, aby w wypożyczalni czekał na Ciebie samochód gotowy do drogi, z zamontowanym prawidłowo fotelikiem, powinieneś zgłosić to wcześniej obsłudze wypożyczalni. W zależności od wagi dziecka w samochodach montuje się odmienne foteliki – warto o tym pamiętać i podać takie informacje przy rezerwacji samochodu.

CB radio, zwane niekiedy radiem awaryjnym, to sprzęt pozwalający na komunikację na paśmie 27Hz na odległość maksymalnie kilku kilometrów (zazwyczaj kilkuset metrów). Zastosowań dla CB-radia każdy kierowca zna przynajmniej kilka – od prostego porozumiewania się z innymi użytkownikami dróg, po odbieranie od nich informacji o utrudnieniach w ruchu, aż po wezwanie pomocy w nagłym przypadku. CB-radia są niezastąpione w długiej trasie – wolno ich używać bez jakichkolwiek pozwoleń i praktycznie bez ograniczeń (w oznaczonym pasmie i z zachowaniem zasad kultury). Choć to proste urządzenie, nie w każdej wypożyczalni można zarezerwować auto z CB. Dla komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności warto jednak o to poprosić. W dobrej wypożyczalni na pewno uda się tej prośbie uczynić zadość.

Artykuły blogowe

Poczytaj więcej

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X