Siedziba w Toruniu

ul. Bukowa 27
87-100 Toruń

tel. 500 768 200

Komu opłaca się wynająć samochód?

Wypożyczalnie samochodów wyrastają jak grzyby po deszczu w każdym większym mieście. Ich oferty są mocno zróżnicowane, a wszystkie prześcigają się w wynajdywaniu bardzo nieraz pokrętnych i skomplikowanych uzasadnień, które mają na celu udowodnić, że wynajęcie samochodu Toruń to sprawa najwyższej wagi. Czy te wszystkie skomplikowane tłumaczenia w ogóle są potrzebne? Wydaje się, że nie.

Auto dla firmy

Wynajem samochodu Toruń – zarówno krótko, jak i długoterminowy – to rozwiązanie dobre dla niektórych przedsiębiorców. Utrzymanie własnej floty samochodowej jest kosztowne, a wypożyczeniem na długi termin pozwala na proste rozliczenie floty – jedna faktura i gotowe. Wynajem na krótki termin przydaje się choćby w celach reprezentacyjnych. Wtedy już z rozliczeniem sprawa będzie trudniejsza, ale liczy się prestiż, a nie tylko większe koszty działalności.

Auto na wakacje

Toruń – od zawsze będąc ciekawym miastem – od niedawna skupia się na realnym, a nie tylko marketingowym promowaniu turystyki. Fascynujące jest nie tylko samo miasto, ale to, co wokół niego: Stary Toruń, Ciechocinek, Złotoria i Lubicz – zwiedzać te miejscowości teoretycznie można pieszo, ale dojechać jakoś trzeba, a to najczęściej oznacza konieczność użycia własnego auta. Po co jednak jeździć własnym skoro taniej będzie wynająć?

Dlaczego wynająć?

Wynajmując samochód, nie musisz martwić się między innymi ubezpieczeniem czy przeglądami. Wynajem samochodu polega na tym, że z wypożyczalni odbierasz stuprocentowo sprawdzony, w pełni sprawny, gotowy do drogi samochód. Jedyna sprawa, jaką musisz się zainteresować wcześniej, to ewentualne wyposażenie dodatkowe: nawigacja, fotelik lub podkładka dla dziecka itp. Tego rodzaju akcesoria najczęściej można za drobną opłatą lub nieodpłatnie zainstalować w wypożyczanym samochodzie, ale trzeba zgłosić taką potrzebę wcześniej.

Wynajem samochodu to prosta, szybka i w gruncie rzeczy dość tania metoda zapewnienia sobie własnego środka transportu. Jak działa transport zbiorowy w naszym kraju, nikomu nie trzeba opowiadać. Toruń nie jest na tym tle wyjątkiem, a już na pewno nie pozytywnym. Wynajem samochodu jest więc poniekąd inwestycją w niezależność. Nawet odłożywszy prestiż na bok, nadal rozwiązanie to ma sporo zalet.

To jest ważne!

Wypożyczając samochód, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego klasę. Nie do końca jest to wyznacznik komfortu, bo zasadniczo klasy pojazdów wynikają z różnic w wielkości, ale to oczywiste, że w kompakcie plasy A+ będziesz się czuł mniej komfortowego niż w wygodnym sedanie z segmentu C. Pojazdy różnią się od siebie zasięgiem, wygodą, planowanym przeznaczeniem i oczywiście ceną, przy czym tutaj nie są to różnice dramatyczne. Pamiętaj również, że wypożyczając sedana na kilka dni, zapłacisz za każdy dzień tyle samo, co za kompakta na jeden dzień – ceny spadają wraz z długością okresu wynajmu, dlatego rozwiązanie to jest wygodne nie tylko na krótko, ale także w średnim i długim przedziale czasowym, o ile oczywiście zamierzasz korzystać z samochodu – jeśli ma on tylko stać, to nigdy się to nie opłaci.

Dobra wypożyczalnia samochodów – po czym ją poznać?

Wypożyczalnie samochodów Toruń mają różne oferty. Wybór najlepszej wcale nie jest taki prosty, bo zwykle należy uwzględnić kilka dodatkowych czynników. Warto przyjrzeć się tematowi z bliska, żeby nie paść ofiarą skutecznego marketingu.

Segmenty i samochody

Samochody dostępne w wypożyczalniach opisane są segmentami. Odpowiadają one z grubsza wielkości pojazdów, a więc ich przeznaczeniu: kompakt, sedan, hatchback, limuzyna, SUV, pojazdy dostawcze i specjalne. Nie każda wypożyczalnia samochodów Toruń dysponuje autami ze wszystkich segmentów, ale nie pozwól sobie wmówić, że różnorodność świadczy o jakości wypożyczalni. Tobie będzie potrzebny konkretny samochód z określonego segmentu – to, czy wypożyczalnia aut ma także jakieś inne, jest w tym momencie mniej istotne. Rzecz jasna warto zaufać wypożyczalniom większym i oferującym większy wybór, bo jest spora szansa, że trafisz tam na taki samochód, jaki jest Ci potrzebny, ale jeśli szukasz jakiegoś kompakta, to w zasadzie znajdziesz go w każdej wypożyczalni.

Sprzęt dodatkowy

Niektóre wypożyczalnie są w stanie wyposażyć auto w nawigację (oczywiście są i samochody z nawigacją fabryczną, ale to raczej wyższy segment) albo fotelik dla dziecka. Liczy się w tym przypadku nie tylko dostępność auta, ale także klasa sprzętu: najtańszy fotelik, który będzie wyeksploatowany i niedopasowany do wagi i wzrostu dziecka nie może być użyty – taka wypożyczalnia aut Toruń na pewno nie zasługuje na wysokie oceny i dobre opinie. Nawigacja to temat bardziej złożony, bo klasa sprzętu to jedno, dokładność map to coś zupełnie innego, a zgranie software i hardware to już w ogóle kosmos. Oczywiście, jeśli pracownicy wypożyczalni samochodów są w stanie spełnić różne dodatkowe oczekiwania klientów, to działa to jak najbardziej na ich korzyść.

Opinie klientów

Nie jest niczym trudnym znaleźć opinie negatywne praktycznie o każdej wypożyczalni samochodów. Tak to już jest, że w sieci zdecydowanie szybciej zdobywa popularność krytyka niż wyrazy uznania. Nie ma w tym niczego dziwnego i nie jest to powodem do zmartwień. Dopóki skargi dotyczą czegoś innego niż np. wynajem brudnych samochodów, nieprzygotowanych do jazdy albo niemających ważnego ubezpieczenia, to można założyć, że to drobiazgi. Ważne jest natomiast pierwsze wrażenie. Są takie wypożyczalnie aut, w których okazuje się, że zarezerwowany samochód trafia do serwisu, a klienta nikt o tym nie informuje – taka sytuacja nie może mieć miejsca, a jeśli trafia się Tobie, to możesz być pewien, że nie jest to idealna wypożyczalnia.

Kiedy czytasz opinie klientów, zachowaj zdrowy dystans. Ideał nie istnieje, natomiast właściciele wypożyczalni robią wszystko, aby wyznaczać nowe trendy i nowy standard. To, na jakim poziomie zatrzymała się poprzeczka w każdej z wypożyczalni, to sprawa bardzo indywidualna. Warto szukać najlepszych, bo z nimi najlepiej się współpracuje, ale w wielu przypadkach wystarczy zwrócić uwagę na niedopuszczalne praktyki, aby wychwycić najgorsze wypożyczalnie, których usługi nie zapewniają ani bezpieczeństwa, ani oczekiwanego poziomu komfortu.